Nieprzerwana tradycja
Strzeliste postacie świerków i jodeł nieodmiennie wkomponowały się w bożonarodzeniowy krajobraz naszej świątyni. Udekorowane ręcznie stworzonymi ozdobami oraz łańcuchami lampek cieszą serce i oko od kilkudziesięciu lat. Zarówno dzieci jak i dorośli zadzierają głowy by podziwiać zielone postacie drzew odziane w odświętne, raz kolorowe, a innym razem białe szaty.

W tym roku na choinkowych gałęziach króluje biel, srebro i czerwień a największą gamę dekoracji stanowią różnych rozmiarów bombki i gwiazdy, uzupełnione figurkami św. Mikołaja, szyszkami i wycinankami. Podobnie jak w latach poprzednich autorkami rękodzielniczych ozdób są panie z Kół Gospodyń Wiejskich z:
– Bogucina: choinka z biało – czerwonymi kulami bombek – ustawiona obok chrzcielnicy,
– Lesiec: choinka z pokaźnymi białymi gwiazdami – ustawiona przy ambonie,
– Garbowa: choinka obleczona bielą – ustawiona po lewej stronie ołtarza,
– Piotrowic: choinka, na której nie da się nie dostrzec mikołajowych sylwetek – ustawiona tuż przy wejściu do zakrystii.
Nad organizacją świątecznej scenerii czuwał ksiądz Mateusz, dwojąc się i trojąc by, i „drzewa życia” miały odpowiednie miejsce i oprawę, i na stałym miejscu nie zabrakło słynnej garbowskiej szopki.
Dodatkową atrakcją Świąt Bożego Narodzenia jest możliwość zwiedzenia, po raz kolejny „żywej” szopki, w której spotkać można: osiołka, czarne koźlątka i kucyka.
Ponieważ, zdajemy sobie sprawę ile pracy i tej fizycznej, i tej nienamacalnej trzeba włożyć, by świątynia i jej przedsionek wyglądały tak pięknie jak to ma miejsce, dziękujemy tym wszystkim, którzy porzucili na chwil kilka domowe przygotowania i skupili swe siły na upiększeniu garbowskiej świątyni.
Będąc w świątyni i wpatrując się w upiększone iglaste kształty, mało kto zastanawia się nad sensem ich obecności. A przecież nie są one jedynie elementem wystroju. Choinki mają nam przypominać „drzewo życia” z raju a co się z tym wiąże – naukę o grzechu pierworodnym, będącą historią upadku Adama i Ewy, którzy poprzez nieposłuszeństwo wobec Boga sprowadzili na ludzkość cierpienie i śmierć. Chrystus dokonał odkupienia świata, dlatego drzewo choinkowe wskazuje na „odkupieńcze” znaczenie drzewa krzyża. Nowo Narodzony Syn Boży przywraca nam drogę do „drzewa życia”, którą człowiek utracił. Przywraca nam drogę do nieśmiertelności.