Wydarzyło się w międzyczasie
Minął maj w wraz z nim skończyły się śpiewne modlitwy obok przydrożnych krzyży i kapliczek, poświęcono pola, posiano warzywa w przydomowych ogródkach. Przekwitły lilaki popularnie zwane bzami, białe suknie porzuciły jaśminy ale wciąż kwitną piwonie. Cudnie kwitną. Mija czerwiec. Zbyt szybko mija. I w tym galopującym „mijaniu”, na przestrzeni kilku tygodni trochę się działo.
Obchody 3 Maja w Garbowie
Jak co roku odbyły się gminne-parafialne obchody rocznicowe, związane z uchwaloną 232 lata temu Konstytucją. Rozpoczęła je msza św. w parafialnej świątyni a zakończyło wspólnym zdjęciem pod Kamieniem Kościuszki na skraju garbowskiego parku. W tym roku akademię przygotowała Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej. Znalazły się w niej pieśni i wiersze, polonez wokół parkowego kwietnika oraz inscenizacja fragmentu sztuki „Powrót posła” Juliana Ursyna Niemcewicza.

Potkanie z Alkiem Rogozińskim
Kto chciał, mógł uczestniczyć w spotkaniu z Alkiem (Aleksandrem) Rogozińskim – przesympatycznym autorem komedii kryminalnych. A działo się to 17 maja 2023 w murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbowie. Mógł też kupić książkę z autografem i uwiecznić się na fotografii z pisarzem.


Klonowic dziękuje
Bogutki użyczyły swoich strojów dzieciom ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Fabiana Klonowica w Lublinie. Uczniowie szkoły wystąpiły w nich prezentując się w nich witając gości (uczniów i nauczycieli) przybyłych do Lublina w ramach projektu ERASMUS+ 'Giving a glass of water with love to grandchild’. A działo się to w dniach 7-12 maj 2023.
Relację i dzieci w bogutkowych strojach można obejrzeć facebooku szkoły Klonowic.

Wyróżnienie dla Beaty
Nasza redakcyjna koleżanka Beata Bogusz wzięła udział w I Ogólnopolskim konkursie literackim na Bajkę o Jedlinie-Zdroju.
30 maj opublikowano wyniki konkursu:
I miejsce zajęła bajka pt. “Odyniec o szmaragdowych kłach”, autorstwa Anny Piliszewskiej z Wieliczki.
Wyróżnienia: “Cień lasu” – Agnieszka Krakowiak, Radom
„Przygoda Adasia” – Anna Szczepaniak, Jedlina-Zdrój
“Jak to z Jedliniokiem było” – Beata Bogusz, Garbów, woj. lubelskie
Przyznano również wyróżnienie dla najmłodszej autorki bajki ”Wielkie wejście Jedliników” – Martyny Suchorowskiej z Głuszycy.
Serdecznie gratulujemy Beacie a tekst bajki opublikujemy w oddzielnym artykule.


