Festyn w Garbowie

17 czerwca 2018 r. w Garbowie odbył się festyn rodzinny pt „W strażackiej rodzinie” organizowany przez Urząd Gminy Garbów. Szczególną ku temu okazją był jubileusz 90-lecia Straży Pożarnej w Garbowie.

Od samego początku, od 15.30, na placu za starą szkołą w Garbowie zgromadził się wielki tłum widzów. Aż trudno było się odnaleźć w tym tłumie! Na scenie występy swoje miały bowiem przedszkolaki i grupy szkolne z terenu naszej gminy. Każdy nagrodzony został gromkimi brawami publiczności oraz upominkami od gminy. Bogutki także miały swoją chwilę. Ledwie zmieściły się na scenie nasze pociechy! Oprócz wzbogaconego repertuaru i wyraźnego zwiększenia liczby tańczących i śpiewających w zespole dzieci nowością był akompaniament na żywo. Przy akordeonie zobaczyliśmy Pana Piotra Szymańskiego a na bębnie przygrywał Pan Grzegorz Grondkowski – obaj prowadzący zajęcia Bogutek. Tym to sposobem było jeszcze bardziej ludowo. To był pierwszy występ w nowych strojach Boguciątek w naszej gminie! Oczywiście wzbudziły powszechny zachwyt.

Po występie dzieci podziękowały Panu Wójtowi i Pani Marcie Plecha za wsparcie finansowe, dzięki któremu udało się tak pięknie ubrać Bogutki.

Po naszym zespole na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta, rodzice z SP Przybysławice wystawili Rzepkę, a później na matach walczyli uczniowie i nauczyciele jujitsu. Imprezę wieńczyły pokazy i konkursy strażackie.

W międzyczasie można było skorzystać z wielu atrakcji na placu. Była tam dmuchana zjeżdżalnia dla starszych dzieci, zamek dmuchany dla tych młodszych, malowanie twarzy, rzucanie do celu, wielkie bańki mydlane i różne prace plastyczne. Nie zabrakło też kramów, gdzie można było kupić jakieś drobiazgi, jak również małej gastronomii. Dzieci bawiły się więc wesoło a i dla rodziców też coś się znalazło – czy to do oglądania, czy do przekąszenia.

To było mile spędzone popołudnie.