Izba Regionalna

  Izba Regionalna przy filii bibliotecznej w Bogucinie powstała w 2008 r. z inicjatywy bibliotekarki J. Flisiak . Do jej powstania  przyczyniły się pokaźne zbiory własne, zgromadzone podczas prac nad książką Państwa J. i K. Flisiaków „Bogucin na przestrzeni wieków 1398 – 2008”  oraz zbiory przekazane przez mieszkańców Bogucina.

W następnych latach zbiory Izby  Regionalnej wzbogacały się o eksponaty, nie tylko mieszkańców gminy Garbów, ale również innych sąsiednich miejscowości. Zrodził się zatem pomysł powiększenia Izby o kolejne dwa pomieszczenia. Od pomysłu do realizacji nie trzeba było długo czekać. Przy remoncie i urządzaniu bardzo zaangażowana była nasza MŁODZIEŻ w szczególności W. Gawron, P. Korczak, A. Łuczywek, K. Kanadys, J. Wendler i nauczycielka tutejszej szkoły P. A. Mazur. Powstała sień i kuchnia z kominem, z kapą i zapieckiem, odwzorowana i urządzona w stylu kuchni babcinej.

Obecnie izba jest miejscem spotkań dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, gdyż klimat tego miejsca najwyraźniej wspomaga pogłębianie wiedzy na temat dziedzictwa narodowego. Dowodem tego jest aktywność kulturowa odwiedzających ją osób.

 

 Zobacz Izbę Regionalną w pełnej odsłonie…galeria

 

 

.IMG_8064

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 IMG_8024 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_8027

IMG_8036

IMG_8050

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik działania * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

128M