Na wakacje w góry

Jedni są zwolennikami wczasów nad morzem czy też jeziorami, ale jest liczne grono osób, które woli spędzać  czynnie wypoczynek i swoje kroki kieruje w nasze polskie góry. Kto, chociaż tylko raz, wyjechał w góry z całą pewnością będzie chciał powrócić w nie. Tatry nasze inspirują wspaniałymi widokami,

niezapomnianymi krajobrazami, pięknem przyrody i dziką ciszą na odległych szlakach.

IMAG0988 (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

 

Wędrówki po górskich szlakach sprawiają ogrom przyjemności dla oczu, ale i nie tylko, bo świeże, czyste górskie powietrze pozwala nam oddychać pełną piersią i delektować się zapachami otaczającej nas przyrody. To, co tam  zobaczymy w żaden sposób nie potrafi oddać nawet najlepsza fotografia.

DSCN7322 (Kopiowanie)

Tatry nasze charakteryzują się bardzo licznymi szlakami i każdy, kto zdobędzie się na wyjazd właśnie tam, znajdzie dla siebie odpowiednią trasę na swoje możliwości. Dla osób doświadczonych Tatry Wysokie z dosyć trudnymi szlakami, wymagają zarówno wytrzymałości jak i przygotowania. Koniec wędrówki uwieńczony wspaniałymi widokami na wysokości szczytów.

IMAG1066 (Kopiowanie)

Widok ze szlaku na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem (2307 m.n.p.m.)

IMAG1114 (Kopiowanie)

Widok z Mięguszowieckiej Przełęczy na stronę Słowacką

IMAG1282 (Kopiowanie)

Widok z Kościelca (2162 m.n.p.m.)

Dla osób lubiących spokojne spacery z równie pięknymi widokami dostępne są szlaki licznymi dolinami np. Kościeliską, Strążyską, Chochołowską. Jednakże te nasze piesze wędrówki są zależne od pogody, bo to ona rozdaje karty i niestety jak pada, lub też chmury są nisko nie będziemy mieli pięknych widoków, ale za to wtedy możemy skorzystać z licznych basenów termalnych, które coraz liczniej powstają wokół Zakopanego. A jak pogoda się poprawi ruszyć znowu na szlaki górskie. Polskie Tatry są cudowne – można się wręcz w nich zakochać i działają jak afrodyzjak sprawiając nam ogrom przyjemności. Mieć pod nosem takie piękno – grzechem by było nie skorzystać z tej możliwości.

Wychodząc w góry zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie, zarówno swoim, jak i innych. Musimy się liczyć z tym, że pogoda w górach bardzo szybko potrafi się zmieniać, to też musimy śledzić dokładnie godzinową pogodę planując wędrówki po szlakach.

DSCN7333 (Kopiowanie)

IMAG0896 (Kopiowanie)

IMAG1144 (Kopiowanie)

IMAG1249 (1) (Kopiowanie)

fot. Adam Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik działania * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

128M