Takiego wyniku w Bogucinie jeszcze nie było

W pożegnalnym meczu rundy wiosennej na stadionie w Bogucinie strzelano częściej niż w niejednym meczu ligi hokejowej.
Taką liczbą goli można by z nawiązką obdzielić całą kolejkę A klasy.
Większość z nich padła dlatego, że defensorzy i bramkarze obydwu drużyn byli już myślami na wakacjach.

Kanonadę strzelecką rozpoczął w 7 min. spotkania supersnajper BKS Wojciech Gembka, posyłając piłkę z narożnika pola karnego w prawy róg bramki rywala.

Wraz z upływem drugiego kwadransa nieporadność dwóch obrońców z Piotrkowa skutecznie wykorzystał Konrad Sadowski.

Dwubramkowe prowadzenie uśpiło na jakiś czas poczynania linii obronnych gospodarzy i niedługo potem w odstępstwie kilku minut goście doprowadzili do wyrównania, ale to nie był koniec strzelania w tej odsłonie meczu.

Zanim zawodnicy udali się na przerwę, bogucińscy kibice mieli okazję obejrzeć jeszcze dwie bramki w wykonaniu podopiecznych Roberta Mirosława.

Najpierw Andrzej Bednara wykorzystał „jedenastkę”, podyktowaną za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym, a minutę później piłkarski slalom pomiędzy trzema obrońcami skutecznie zakończył Gembka.

Po zmianie stron do bardziej zdecydowanych ataków ruszyli zawodnicy z Piotrkowa i w 50 min. wykorzystali gapiostwo obrońców i niezdecydowanie Mateusza Sędzielewskiego.

Wynik kontaktowy utrzymał się zaledwie przez 10 min. – wtedy to piłka wpadła do bramki przyjezdnych po indywidualnej akcji niezawodnego Gembki.

Niedługo potem podwyższył wprowadzony przed chwilą Robert Drozd, który mocnym uderzeniem z ostrego kąta wykończył bezpardonową walkę bark w bark wzdłuż prawej linii boiska.

Jeden z kolejnych rajdów Gembki został przerwany w niedozwolony sposób tuż przed linią pola karnego i arbiter zawodów zmuszony był wyrzucić za tę „akcję ratunkową” jednego z piłkarzy Piotrcovii oraz zarządzić rzut wolny z 17metra. Niewiele brakowało, aby strzał Jacka Hołysza znalazł drogę do siatki.

Chwilę później Jacek wpakował futbolówkę do bramki, tyle tylko, że …własnej.

Na 10 min. przed ostatnim gwizdkiem arbitra nastąpiła kolejna zmiana wyniku, po tym jak Jacek Włodowski uderzeniem z linii środkowej boiska przelobował wysuniętego golkipera gości, a  po minucie było już 8:4, kiedy Andrzej Bednara wykorzystał zespołową akcję „czterech na jednego”.

W końcowych fragmentach spotkania gościom udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, wykorzystując nonszalancję jednego z miejscowych obrońców.

Po zakończeniu spotkania, na murawie boiska, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i statuetek dla trenera i piłkarzy z drużyny juniorów, którzy przed tygodniem wywalczyli mistrzostwo swojej grupy.

Wyróżnienie indywidualne otrzymali: Grzegorz Czarkowski – najlepszy strzelec i Przemysław Wójcik – najlepszy zawodnik.

Nagrodzono również zawodników z kadry seniorów i tak tytuł króla strzelców trafił w ręce Wojciecha Gembki (29 goli), a Andrzej Bednara uhonorowany został za całokształt osiągnięć, jako trener i zawodnik.

BKS Bogucin – Piotrcovia Piotrków 8:5 (4:2)

Bramki dla BKS:  Gembka 12′, 44′, 60′, Bednara 43′, 83′, Sadowski 29′, Drozd 64′, Włodowski 82′

BKS Bogucin:  Sędzielewski– Hołysz, Włodowski, Kostrzewski, Zbytnik –  Kwiatkowski (55 Firlej), Bednara (85′ J. Rozwadowski), Kowalski, Wdowiak (50′ Drozd) – Gembka, Sadowski (34′ Kowalczyk)

Aktualna tabela

getattach,mid,10311,mpid,16,mlid,-1,uid,8abafe3c392f3e23 getattach,mid,10311,mpid,7,mlid,-1,uid,8abafe3c392f3e23 getattach,mid,10311,mpid,11,mlid,-1,uid,8abafe3c392f3e23

1 Odpowiedź

1. adamusso pisze:

Wspaniała gra, z bramki przeciwnika zrobiliście tarczę strzelecką!!! Oby tak dalej. Samych pozytywnych sukcesów w następnym sezonie. GRATULUJĘ i pozdrawiam.